Viimastel aastatel on populaarseks muutunud kosmeetilised ultraheli aparaadid. Ultraheli on väga suure võnkesagedusega füüsikaline helilaine (üle 20 kHz), mida inimese kõrval ei ole võimalik tajuda. Meditsiinis on ultraheliaparaate diagnostikas ja haiguste ravis edukalt kasutatud juba aastaid (nt raseduse kulgemise jälgimine ja loote piltide salvestamine).
Ilumaailmas on ultrahelile leitud rakendust nii näo- kui kehahooldustes. Kosmeetikasalongides kasutatavad ultraheliaparaadid jagunevad kasutusalade järgi kaheks:
1. Näopuhastus ja -massaaž ultraheliga
2. Sonoforees ultraheliga (ainete imendamine sügavamale nahka)
Näopuhastus ultraheliga
Näopuhastust ja –massaaži on võimalik läbi viia näo ja kaela piirkonnale. Protseduuri käigus kasutatakse spetsiaalselt ultraheli hoolduseks välja töötatud tooteid, alustades näopiimast ja toonikust ning lõpetades päevakreemiga.
Protseduur ise koosneb viiest etapist:
1. Mõlema ultraheliaparaadi puhul on kosmeetikul väga oluline välja selgitada, kas kliendi tervislik seisund võimaldab hooldust läbi viia. Vastunäidustusteks on:
– Epilepsia
– Südamerütmihäired ja südamestimulaator
– Pahaloomuline kasvaja
– Nahainfektsioonid ja –allergiad
– Väga põletikuline akne
– Suured sünnimärgid
– Metallproteesid ülakehal (ka hambabreketid)
– Rasedus
– Äge haigestumine (gripp)
– Põletikulised protsessid organismis
Kui vastunäidustused puuduvad, puhastab kosmeetik naha puhastuspiima ja toonikuga ning asetab kliendi randmele spetsiaalse võru, et ultraheliaparaat toimiks.
2. Seejärel kantakse näole ja kaelale desinkrustatsioonivaht või –vedelik, (desinkrustatsioon tähendab tõlkes välja seebistamist), milles sisalduvad aktiivained kiirendavad naha pindmist vereringet, avavad poorid ja pehmendavad rasu. Spaatlikujulise otsikuga nahka töödeldes eemalduvad ultraheli abil elutud naharakud ja puhastuvad ummistunud poorid ehk komedoonid. Klient tunneb seda oma näonahal mõnusa surina ja jaheda auruna. Kõik liigne, mis on pooridesse ladestunud – kreemi- ja meigijäägid, rasu, higi – eralduvad aurupilvena. Olenevalt naha seisukorrast võib kosmeetik vajadusel lisaks teha mehhaanilist puhastamist.
3. Sügavpuhastusele järgneb ultraheliga mikromassaaz. Nahale kantakse hapnikuga rikastavat geeli, mis koos ultrahelilainega ergutab naha ainevahetust, kiirendab naharakkude uuenemist ja jääkainete eemaldumist. Ultrahelist tekkiva soojuse tulemusena tõuseb nahas niiskussisaldus ja geel imendub sügavamale nahka.
4. Ultraheli impulssrežiimil toimub pooride ahendamine ja naha rahustamine.
5. Soovi korral kantakse nahale sobiv mask ja/või lõpetatakse hooldus päevakreemiga.